İngiltere 2. Ligi Gol Krallığı

Bir diğer adı Barclay's Premier Ligi olan İngiltere 1. Ligi, modern futbolun "Top Class" şeklinde niteleyebileceğimiz zirvesi konumunda bulunan önemli ilk üç ligden birisidir. 20 Şubat 1992 yılından bu yana büyük heyecanlara sahne olan lig, yediden yetmişe her futbol meraklısı tarafından adeta soluklar tutularak takip edilmektedir.
20 takımın yer aldığı bir lig olan Barclay's Premier Ligi, birbirinden heyecanlı 38 müsabakaya sahne olan ve iki futbol dönemini kapsayan periyotlardan oluşmaktadır. Önemli yıldız futbolcuların yer aldığı dünyaca ünlü kulüplerin yarış verdiği ve zirvede yer alan takımın şampiyonluğa ulaştığı ligi ilk dört sırada bitiren takımlar UEFA Şampiyonlar Ligi 'ne, bu takımların ardında yer alan üç takım ise UEFA Avrupa Ligi 'ne devam etme hakkı kazanırken, ligde son üç sırada yer alan takımlar bir alt lige düşmektedirler.
Birleşik Krallık 'ta İngiliz kulüplerinin başı çektiği ligde Galler ekibi olan takımlar da yer almaktadır. Birbirinden heyecanlı maçların oynandığı ve şampiyonluk yarışının kıyasıya rekabete sahne olduğu İngiltere Premier Ligi, dünya üzerinde büyük bir ilgiyle takip edilmektedir.
# Oyuncu Takım Gol Asist Maç Ortalama