İngiltere 2.Lig Gol Krallığı

İngiltere futbol olarak dünyanın bir numarası konumundadır. Yıllar geçse de herhangi bir futbol ligi İngiltere kadar yüksek tirajlı olamayacaktır. Bununda en önemli nedeni futbolu İngilizlerin bulması, diğer ülkelerden önce geliştirmesi bunun sonucunda da dünyaya en iyi şekilde pazarlamasıdır.
Dünya genelinde İngiltere futbol liglerinin birinci liginin yanında en alt seviyedeki ligleri bile takip edilmektedir. İngiltere 2. Ligi en çok takip edilen liglerden birisidir. Bir diğer adı ise Football League Two olarak da bilinmektedir. Bu ligde 24 takım mücadele vermektedir. Her takım kendi evinde ve deplasmanda olmak üzere birbiriyle ikişer kez maç yapmaktadırlar. Bunun sonucunda sezon sonunda bu ligde yer alan takımlar toplamda 46 tane maç oynamaktadırlar.
Sezon sonunda ilk üç sırayı alan takımlar Futbol birinci ligine(Football League One) yükselmektedirler. Sezon sonunda ligi dördüncü ve yedinci sırada tamamlayan takımlar kendi aralarında play off oynar, sonucunda birinci olan takım bir üst lige adım atar. Yine sezon sonunda bu ligi son iki sırada tamamlayan takımlar Milli Konferans ligine (Conference National) düşmektedir.
# Oyuncu Takım Gol Asist Maç Ortalama