İspanya Gol Krallığı

İspanya Futbol Ligi La Liga'da Christiano Ronaldo fırtınası dinmek bilmiyor! Son yıllarda Messi ve Ronaldo arasındaki kıyasıya rekabet, 2014-2015 yılı için müthiş bir rekorlar başladı. Ronaldo 9 maçta 17 gol 8 asistlik performansıyla La Liga'da bir sezonda en fazla gol atan oyuncu olarak tarihe geçti.

La Liga Gol Krallığı

Futbolu her ne kadar İngilizler bulmuş olsa da en ateşli futbol ruhu hiç şüphesiz sıcak kanlı Akdeniz insanlarının ülkesinde, yani İspanya'da kendini buldu. Dünyaca ünlü İspanyol takımlarının yanında "küçük" olarak adlandırdığımız diğer takımların da yıllara dayanan bir ruhu ve futbol anlayışı bulunur.
İspanyol ligi ya da diğer bir ifadeyle İspanya La Liga dendiğinde akla gelen hiç şüphesiz ki Barcelona ve Real Madrid derbisidir. Ayrılıkçı Kalanlarla, Kraliyetçi Madridlilerin çekişmesi basit bir futbol karşılaşmasının çok ötesinde kültürel bir mücadele halini almıştır. 
La Liga'da bizi de ilgilendiren diğer bir çekişme ise Deportivo de La Coruna ile Celta Vigo arasındadır. Celta Vigo taraftarları Deportivoluları "El Turco" yani Türk olarak adlandırılır, öfke dolu bu lakabın arkasında bir tarihi olay yatar. Osmanlı Donanması'nın başındaki isim olan Barbaros Hayrettin donanmayla birlikte İspanya'ya sefere çıkar. A Coruna bölgesinde yaşayan halk Osmanlı donanmasına yardımcı olur ve bunun üzerine Vigo şehri ile aralarındaki tarihi düşmanlığı başlatırlar, Vigolular bu olay üzerine A Coruna halkını Türkler olarak isimlendirir.
# Oyuncu Takım Gol Asist Maç Ortalama