Şampiyonlar Ligi Gol Krallığı

UEFA şampiyonlar ligi dünyanın en çok para harcanan futbol organizasyonudur. Bu organizasyon futbol kulüpleri için vazgeçilmez bir nimettir. Bu turnuvada oynayan genç oyuncular kendilerini gösterdikleri takdirde çok iyi yerlere gelebilirler. Zaten dünyada en çok izlenen futbol organizasyonu şampiyonlar ligi yani devler ligi organizasyonudur. Bu organizasyonla ilgili tüm bilgileri güncel paylaşımları bizim aracılığımız ile öğrenebilirsiniz.
UEFA şampiyonlar ligi kendi ülkelerinde şampiyon olmuş takımlardan oluşur ve bu takımlar 4'er 4'er ayrılıp grupları oluşturur bu gruplar daha sonra 32, 16, 8, 4 ve final aşamasıyla organizasyonu sonlandırır. İddialı futbol kulüplerinin olmazsa olmazı olan şampiyonlar ligi dünyanın dört bir yanından takip edilmektedir. Büyük kulüpler şampiyonlar ligi için hazırlanır ve yatırımlarını ona göre yapar. Kulüp kendinin iyi olduğunu iddia ediyorsa şampiyonlar ligine katılıp kendini ispatlaması gerekmektedir.
Aksi halde bu görüşleri görüş olmaktan öteye gidemez. Şuan şampiyonlar ligi gol krallığının başını Luiz Adriano çekmekte. Shakhtar Donetsk'in oyuncusu olan bu kişi eğer turnuva tamamlandığında da zirvede kalmayı başarmışsa bu onun büyük bonservis bedelleriyle başka kulüplere gideceğini gösterir.
# Oyuncu Takım Gol Asist Maç Ortalama